Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Nie ma informacji, których szukasz? Wyślij pytanie do specjalisty.
Rozpocznij
7 5 0 , 5 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przetoki okołoodbytnicze: Pytania do specjalistów

Czy taki termin operacji jest dobry?

Czy operacja przetoki okołoodbytnicznej w terminie tydzień po nacięciu ropnia , nie jest zbyt "szybkim"terminem ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Czy mogę z setonem w odbycie chodzić do pracy?

Witam. 29 września miałam operację na przetoke odbytu metoda hipokratesa - przetoka miedzyzwieraczowa. Jestem po drugim podciagnieciu setonu - jeszcze niestety nie wypadł. Mam pytanie czy mogę z tym setonem w odbycie chodzić do pracy. Pracę mam siedzącą. Jedynym ograniczeniem... Witam. 29 września miałam operację na przetoke odbytu metoda hipokratesa - przetoka miedzyzwieraczowa. Jestem po drugim podciagnieciu setonu - jeszcze niestety nie wypadł. Mam pytanie czy mogę z tym setonem w odbycie chodzić do pracy. Pracę mam siedzącą. Jedynym ograniczeniem jest dla mnie dbanie o higienę w miejscu pracy i brak prysznica. Czy w takim przypadku stosowanie octenisept w pracy po wizycie w wc byłoby wystarczajace? Z góry dziękuję za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy można stosować lek Octenisept i Prontosan jednocześnie?

Jestem po operacji przetoki około odobytniczej , została spora rana i mam pytanie czy można stosować lek Octenisept i Prontosan jednocześnie lub naprzemiennie ? Oraz stosuje czopki Proktosedon doodbytniczo czy to nie koliduje ze sobą w żaden sposób ?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Tomasz Stawski
Lek. Tomasz Stawski

Co może znaczyć taka żyłka po operacji przetoki odbytu?

Po 3 tygodniach od operacji przetoki odbytu wyszla mi ta zylka czy to dobrze czy źle?

Po jakim czasie od operacji przetoki odbytu można pić alkohol?

Po jakim czasie od operacji przetoki odbytu metoda Hipokratesa można pić alkohol?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak najszybciej wyleczyć przetokę odbytu?

Witam, Zdiagnozowano u mnie przetokę odbytu. Na badaniu USG wyszlo, ze jest to " krety przebieg przetoki o dlugosci ok 31mm. Przetoka przezzwieraczowa obejmujaca powierzchniowa i srodkowa cześć EAS z wytworzeniem przewleklego ropnia w przestrzeni miedzyzwieraczowej 5,40x5,10mm " Badania robilem... Witam, Zdiagnozowano u mnie przetokę odbytu. Na badaniu USG wyszlo, ze jest to " krety przebieg przetoki o dlugosci ok 31mm. Przetoka przezzwieraczowa obejmujaca powierzchniowa i srodkowa cześć EAS z wytworzeniem przewleklego ropnia w przestrzeni miedzyzwieraczowej 5,40x5,10mm " Badania robilem prywatnie i uslyszalem, ze trzeba jak najszybciej dzialac, bo moze sie zrobic przetoka "podkowiasta?", co moze grozic pampersami do konca zycia... Dostalem skierowanie do szpitala na operację z informacja, ze mam to jak najszybciej zalatwic. Tylko, ze w szpitalu dostałem termin za... 7 miesiecy. Czy to normalne i bezpieczne, ze trzeba tyle czekac na zabieg? Jest możliwość to jakos przyspieszyć? Dodam, ze kazda wizyta w toalecie kończy sie traumą i łzami w oczach, nie wiem czy wytrzymam tyle czasu.
odpowiada 1 ekspert:
Prof. dr hab. Jarosław Leszczyszyn
Prof. dr hab. Jarosław Leszczyszyn

Co się dzieje ze zdrowiem całego ciała, kiedy pomiędzy kiszką a macicą jest dziura?

Dzień Dobry Co się dzieje z okresem, płodnością i kiszką oraz zdrowiem całego ciała. Kiedy pomiędzy kiszką a szyją-macicą jest dziura, która pozwala okresowi przeciekać do kiszki a potem wyciekać odbytem?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Wojciech Zygmunt
Lek. Wojciech Zygmunt

Czy można usunąć przetokę okołoodbytniczą laserowo?

Witam u syna zdiagnozowano przetoke okoloodbytnicza mam pytanie czy mozemy ja usunac laserowo syn rowniez choruje na Ezjg ma 15 lat

O czym mogą świadczyć owrzodzenia okolic odbytu?

Owrzodzenia okolic odbytu, które pękają i robią się rany do tego ból przy oddawaniu moczu. Co to może być?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może oznaczać duży i twardy brzuch u mojego chłopaka?

Witam Mojemu chłopakowi zrobił sie duży i twardy brzuch, mówi ze go boli . Podczas oddawania stolca leci mu krew oraz skrzepy. Dodam że chorowal na przetoke (okolo odbytnicza) i z tego miejsca leci mu też trochę ropa. Czy to coś groźnego, trzeba się udać szybko do szpitala

Czy moje gojenie przebiega odpowiednio?

Dzień dobry. Od kilku lat mam przetoke okoloodbytniczą. Zdecydowałam się na metodę FilLac czyli usunięcie przetkoki laserem. Jedte juz miesiąc po drugim etapie. Ale nadal jest jakaś dziurka z której co jakiś czas wypływa ropa. Nie wiem czy to tak... Dzień dobry. Od kilku lat mam przetoke okoloodbytniczą. Zdecydowałam się na metodę FilLac czyli usunięcie przetkoki laserem. Jedte juz miesiąc po drugim etapie. Ale nadal jest jakaś dziurka z której co jakiś czas wypływa ropa. Nie wiem czy to tak ma jeszcze być przez jakiś czas czy już powinno być zasklepione i zagojone.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jakie są zalecenia po operacji usunięcia przetoki okołoodbytniczej?

Witam , wczoraj mialam operacje usuwania przetoki okoloodbytniczej.mam teraz duza dziure w ktora wlozony jest wacik oraz sznurki w odbycie.Lekarz nie wyjasnil mi czy mam podczas mycia wyciagac ten wacik?kontrola dopiero za tydzien.
odpowiada 1 ekspert:
 Paweł Żmuda-Trzebiatowski
Paweł Żmuda-Trzebiatowski

Czy jest jakaś szansa, aby pozbyć się tej dziury po zabiegu?

Dzień dobry, na początku lutego tego roku przeszłam zabieg wycinania przetoki odbytu. Rana zagoiła się dość szybko - poprzez ziarninowanie. O ile sama rana znikła to niestety pozostała po niej dziura (głęboka na około pół cm, kształt nieregularny) - sama... Dzień dobry, na początku lutego tego roku przeszłam zabieg wycinania przetoki odbytu. Rana zagoiła się dość szybko - poprzez ziarninowanie. O ile sama rana znikła to niestety pozostała po niej dziura (głęboka na około pół cm, kształt nieregularny) - sama tkanka jest zagojona, tzn. nie ma żadnych wycieków itd. Lekarz, który mnie operował mówił, że dziura zniknie i powierzchnia skóry się wyrówna mniej więcej do stanu sprzed zabiegu. Martwię się jednak, że tak się nie stanie - nie widzę, aby dziura się ostatnio pomniejszała. Jest to dla mnie ogromny kłopot ze względu na higienę - po każdym wypróżnianiu i podcieraniu do tej dziury dostaje się kał. Proszę o informację czy jest szansa aby to jeszcze się zmniejszyło? (czy są jakieś dane na temat czasu regeneracji tkanki) Jeśli nie, to czy istnieje sposób aby wyrównać powierzchnię tkanek. Pozdrawiam, , 31 lat.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co to jest zabieg LIFT Procedure?

Witam , mam przetoke okoloodbytnicza leczona zawiazanym na luz setonem ( wyglada jak kabelek ) , nastepnym zabiegiem na byc "LIFT Procedure" jaki to sposob zabiegu i na czym polega w Polsce . Dziekuje z gory za odpowiedz .

Jakie są możliwe metody leczenia przytoki pochwowo-odbytniczej?

Mama ma raka jasnokomorkowego po chemiach,operacji wyrzucenia macicy z przydatkami i radioterapi. Teraz uznano przytoke pochwowo odbytnicza i chca robic stomie. Sa inne wyjścia? Teraz mama jest na oddzywianiu kroplówka od wczoraj. Co robic?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mma nosić stały opatrunek?

Mam przetokę okołoodbytniczą. Ropień został ewakuowany pod znieczuleniem. Został założony seton. Czy trzeba nosić stały opatrunek, czy wystarczy przemycie odbytu co jakiś czas i po wypróżnieniu? Funkcjonowanie z opatrunkiem jest bardzo trudne, wolę wymieniać ubrudzoną bieliznę.
odpowiada 1 ekspert:
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek
Dr n. med. Sławomir Kaczmarek

Co, jeśli nie poddam się tej operacji przecięcia przetoki?

Mam założoną nitkę Hipokratesa.Pani doktor mówi źe jestemple gotowa do wycięcia przetoki. Co. Jeśli nie poddam się tej operacji?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Klaudia Kuśmierczuk
Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Czy przetoki mogą być wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Witam, w 2007 roku miałam wycięty ropień okołoodbytniczy. Nawrót choroby miałam w 2009 roku, dodatkowo pojawiły się przetoki okołoodbytnicze, wobec czego miałam kolejny zabieg. Następny nawrót miał miejsce w 2013 roku - kolejna operacja. Po paru miesiącach pojawiły się ponownie... Witam, w 2007 roku miałam wycięty ropień okołoodbytniczy. Nawrót choroby miałam w 2009 roku, dodatkowo pojawiły się przetoki okołoodbytnicze, wobec czego miałam kolejny zabieg. Następny nawrót miał miejsce w 2013 roku - kolejna operacja. Po paru miesiącach pojawiły się ponownie przetoki, lekarze nie zdecydowali się ich wyciąć, ponieważ uznali, że mam juz zbyt mało skóry, żeby znowu to ciąć. Do chwili obecnej przetoki są - otwierają się i zamykają. Obecnie jestem w ciąży. Czy przetoki mogą być wskazaniem do cięcia cesarskiego?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Bartłomiej Grochot
Lek. Bartłomiej Grochot

Kiedy mogę wrócić do pracy po usunięciu przetoki okołoodbytniczej?

Witam, jestem po operacji usunięcia przetoki okołoodbytniczej. Jeste księgową, praca siedząca. Kiedy mogę wrocić do pracy? Jakieś przeciwwskazania?
Patronaty