Jak najszybciej wyleczyć przetokę odbytu?

Witam, Zdiagnozowano u mnie przetokę odbytu. Na badaniu USG wyszlo, ze jest to " krety przebieg przetoki o dlugosci ok 31mm. Przetoka przezzwieraczowa obejmujaca powierzchniowa i srodkowa cześć EAS z wytworzeniem przewleklego ropnia w przestrzeni miedzyzwieraczowej 5,40x5,10mm " Badania robilem prywatnie i uslyszalem, ze trzeba jak najszybciej dzialac, bo moze sie zrobic przetoka "podkowiasta?", co moze grozic pampersami do konca zycia... Dostalem skierowanie do szpitala na operację z informacja, ze mam to jak najszybciej zalatwic. Tylko, ze w szpitalu dostałem termin za... 7 miesiecy. Czy to normalne i bezpieczne, ze trzeba tyle czekac na zabieg? Jest możliwość to jakos przyspieszyć? Dodam, ze kazda wizyta w toalecie kończy sie traumą i łzami w oczach, nie wiem czy wytrzymam tyle czasu.

Rzeczywiście powinno się u Pana podjąć leczenie jak najszybciej. Wymaga Pan przynajmniej tymczasowego założenia nici żelowej do przetoki, tak aby mogła się ona bez problemu opróżniać z ropy i wysięku i wtedy może Pan czekać na operację.
Niestety pytanie o czas oczekiwania jest niemedycznei raczej powinien Pan skierować je do NFZ.
Więcej informacji o przetokach odbytu i sposobach ich leczenia znajdzie Pan na naszej stronie www.melitamedical.pl