Szanowny Panie, wszystko zależy od umiejscowienia przetoki i Pana stanu klinicznego. Zalecałbym wyleczyć przetokę a następnie wrócić do pracy.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Jak zaopatrzyć miejsce z przetoką?

Dzień dobry, od jakiegoś czasu mam problem z pachami, który w ostatnim czasie się zaostrzył. Mam pod pachą niezbyt dużą przetokę, z której wydobywa się płyn podobny do ropy. Jestem już umówiona do lekarza, jednak wizyta odbędzie się dopiero za ok. dwa tygodnie i chcę zapytać, czy mogę samodzielnie zrobić sobie opatrunek, aby uniknąć otarć i innych czynników i jeśli tak, to czego konkretnie będę potrzebować. Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Stomatolog Białystok



„Stomatolog Białystok”



W przypadku przetoki pod pachą ważne jest, aby odpowiednio zabezpieczyć obszar, aby zminimalizować ryzyko infekcji i podrażnień, szczególnie jeśli musisz poczekać na wizytę u lekarza. Możesz wykonać opatrunek, aby chronić skórę przed otarciami i zapewnić odpowiednią higienę. Oto, jak możesz samodzielnie przygotować taki opatrunek:



Oczyść miejsce przetoki: Delikatnie przemyj obszar wokół przetoki za pomocą przegotowanej, ostudzonej wody lub roztworu soli fizjologicznej. Używaj do tego jałowego gazika lub miękkiego wacika. Unikaj stosowania silnych środków antyseptycznych, ponieważ mogą one dodatkowo podrażnić skórę.



Wysusz skórę: Upewnij się, że skóra wokół przetoki jest sucha, ponieważ wilgoć sprzyja rozwojowi bakterii i może zwiększyć ryzyko infekcji.



Nałóż jałowy gazik: Nałóż na przetokę jałowy, sterylny gazik, który będzie wchłaniał wydzielinę i jednocześnie chronił obszar przed otarciami. Gazik powinien być wystarczająco chłonny, aby zatrzymać nadmiar płynu, ale niezbyt gruby, aby nie ograniczał ruchu.



Zastosuj opatrunek samoprzylepny lub delikatny plaster: Przymocuj gazik za pomocą opatrunku samoprzylepnego lub delikatnego plastra, który nie podrażni skóry przy zdejmowaniu. Alternatywnie, możesz użyć opatrunku hydrofobowego, który jest odpowiedni do miejsc podatnych na otarcia i dobrze trzyma się na skórze.



Unikaj ciasnych ubrań: Do czasu wizyty u lekarza najlepiej nosić luźne, przewiewne ubrania, które nie będą ocierać okolicy przetoki. Pomoże to zminimalizować ból i dalsze podrażnienia.



Zmiana opatrunku: Zmieniaj opatrunek co najmniej raz dziennie lub częściej, jeśli zauważysz, że gazik jest wilgotny. Dzięki temu zminimalizujesz ryzyko infekcji i podrażnień.



Jeśli zauważysz, że obszar przetoki staje się bardziej zaczerwieniony, bolesny, puchnie lub wydzielina się nasila, koniecznie skontaktuj się z lekarzem, nawet przed umówioną wizytą, ponieważ mogą to być oznaki infekcji, wymagające szybszej interwencji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Co robić z przetoką nad zębem?

Przetoka nad górna jedynka Witam mój synek ma przetoka nad górna jedynka ma4 lata. Byliśmy u de tysty tydzień temu i dentystka rozwiercila zęba i założyła lekarstwo. Ropa miała się wchlonac po paru dniach ale nic nie jest lepiej. Czy ząb jest do uratowania czy trzeba go usunąć??? Jest też na nim próchnica bo był obumarly po urazie. Co będzie lepsze dla dziecka??
KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty