Operacja przetoki odbytniczej

Witam, miesiąc temu poddałam się operacji przetoki odbytniczej przezzwieraczowej prostej (wycięcie fragmentu przetoki odbytniczej z zaopatrzeniem sposobem Hipokratesa). Nitki wypadły same ok.1,5 tyg.temu.Na ostatniej wizycie chirurg sprawdzał mięśnie zwieracza. Okazało się, że nie wykonuję poleceń. Zalecił ich ćwiczenie. Mój stolec jest luźny i mam wrażenie, że wychodzi przez 'jamkę' tak jak gazy. Czy to możliwe? Jakie są powikłania po tego typu operacjach? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Nieprawidłowości w obrębie zwieraczy mogą być jednym z powikłań wykonanego zabiegu. Proszę zastosować się do poleceń lekarza. Jeśli dolegliwości nie ustąpią to konieczna będzie wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego.