Badania profilaktyczne w kierunku chorób nowotworowych

witam. mam pytanie,slyszalam ze raz na pol roku powinno sie robic badania onkologiczne,a jak chce zrobic takie badania,to tylko slysze a po co czy cos pani dolega. a raka jak sie np ma to na poczatku sie nie czuje,dopiero daje znaki jak juz jest zaawansowany,i wtedy lekarze mowia za pozno pani przyszla.

Lek. Tomasz Budlewski

a czy w rodzinie występowały jakieś nowotwory? konieczne jest ukierunkowanie swojego szukania? proponuję udac się do lekarza rodzinnego.