Jakie badania profilaktyczne w diagnostyce chorób nowotworowych?

Witam, jestem zainteresowany informacjami na temat profilaktyki przeciwnowotworowej. W Internecie znalazłem jedynie informacje na temat badań, które należy wykonywać aby uniknąć nowotworów jąder, skóry, płuc, jelit, ale istnieje przecież wiele innych nowotworów dotyczących takich organów jak trzustka, tarczyca, nadnercza, mózg itp. Stąd jestem zainteresowany informacjami o tym jakie badania powinno się wykonywać aby ustrzec się przed pozostałymi nowotworami. Pozdrawiam

Witam, badania nie zapobiegają chorobom nowotworowym, a jedynie pozwalają na szybsze wykrycie zmian.
Najlepszą profilaktyką jest zdrowa, zrównoważona dieta, uprawienie sportów, higieniczny tryb życia.
Powodzenia