Badania w kierunku grzybicy penisa

Witam. Niedawno rozstałem się z partnerką, u której ginekolog zdiagnozował grzybicę pochwy. Podejrzewam, że mogłem się od niej zarazić, gdyż mieliśmy kontakt seksualny, ale nie mam pewności, nie widać żadnych objawów, nie czuję też nic niezwykłego. Moje pytanie brzmi - do jakiego lekarza zgłosić się w celu sprawdzenia, czy wszystko jest ok i jak wygląda takie badanie? Jest to, np. oddanie moczu, czy dosłowny przegląd? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli nie ma Pan żadnych niepokojących objawów, nie ma powodów do niepokoju. Jeśli ma Pan jednak jakiekolwiek wątpliwości, sugeruję konsultację z lekarzem POZ.