Badania z zakresu nefrologii

Dzień dobry, mam pytanie z zakresu nefrologii. Odebrałem dziś wyniki badań i wyglądają one następująco: - kreatynina: 1,08 mg/dl (norma laboratorium: 0,70 - 1,20) - eGFR (ICD-9: M37): 84,4 (co klasyfikuje mnie do przedziału 'łagodnie obniżony GFR'). Mam 33 lata, 190 cm, 81 kg wagi, dużo się ruszam. Czy powyższe wyniki są powodem do niepokoju? Kreatynina mieści się w normie, ale blisko górnej granicy, natomiast GFR obniżony. Będę wdzięczny za odpowiedź, Pozdrawiam, Łukasz

Lek. Tomasz Budlewski

a jaka ilość plynu spożywa Pan w ciagu dnia? proponuję powtorzyc powyższe badanie + badanie ogolne moczu, następnie udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu bedzie mozna cos wiecej powiedzieć.