Badanie chlorku potu i skierowanie na badanie genetyczne

Witam. Mój 7-letni syn miał badanie na chlorki potu w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie i okazało się że są graniczne i będą robione badania genetyczne . Proszę o wyjaśnienie co to oznacza i jakie jest prawdopodobieństwo że okaże się że to mukowiscydoza .

Prawdopodobieństwo nie jest wysokie, o ile nie ma objawów sugerujących CF. Jeśli są objawy i graniczne chlorki, zawsze robi się badania genetyczne, bo może to być CF.