Badanie drożności jajowodów i badania przed zabiegiem in-vitro

Witam. Czy badanie drożności jajowodów jest jednoczesnie zabiegiem, który je udrożni? Jak wygląda takie badanie? Skąd bierze sie taka niedrożność? Czy można ją wyleczyć? Czy w dniu badania od razu są wyniki? Jakie badania należy wykonać, aby przystąpić do zaiegu in vitro? Czy są dofinansowania?

Szanowna Pani,
zadaje Pani kilka pytań-odpowiedź na które zajęłaby kilkanaście stron.
Jeśli ma Pani kłopoty z zajściem w ciążę pytania powinna zadać Pani lekarzowi który będzie diagnozował przyczyny niepłodności lub zajmie się jej leczeniem.