Badanie glukozy a zagrożenie cukrzycą

Dzień dobry, Regularnie robię badania, w tym glukozy. Mam 30 lat, jestem szczupła, bez chorób przewlekłych. W ciągu ostatniego roku miałam dwukrotnie badaną glukozę na czczo w laboratorium. Kilka miesięcy temu było to 91,40 mg/dl a w tym tygodniu wynik wyszedł 99,2 mg/dl (poziom podwyższony). Czy w związku z powyższym jestem zagrożona cukrzycą? Bardzo dobrze i zdrowo się odżywiam, nikt w rodzinie nie miał cukrzycy ale ten wynik mnie martwi.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna jest odpowiednia kontrola. Sądzę, że podwyższenie wyniku może wynikać z innej diety niż przedtem., Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po wstępnym badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

Renata GrzechociĹska

Wynik jest w górnej granicy normy. Należy jednak wykluczyć wszystkie stany, które mogły wpłynąć na wynik badania. Sugeruję skonsultować wynik z lekarzem rodzinnym lub diabetologiem, który podpowie w jaki sposób kontrolować gospodarkę węglowodanową.