Badanie glukozy i insuliny u 29-letniej osoby

Witam, prosze o interpretacje wynikow badan glukozy i insuliny: glukoza na czczo 5,18 mmol/l, po 1h 4,64 mmol/l, po 2 h 4,19 mmol/l. Insulina na czczo 10,5 μIU/ml, po 1h 30,8 μIU/ml, po 2 h 18,7 μIU/ml. Czy mam powody do niepokoju? Czy wskaznik homa-ir 2,42 jest za wysoki? Dodam ze jestem szczupla osoba, wzrost 168,waga 53 kg.

Piotr Pilarski

Wskaznik jest delikatnie podwyzszony. wyniki glikemi są prawidłowe. Aby zmniejszyć insulinooporność powinna Pani uprawiać jakiś sport 30 min dziennie np. jogging oraz odżywiać się dietą śródziemnomorską.

Pozdrawiam.