Badanie histopatologiczne tarczycy a migotanie przedsionków

Dzień dobry. Moja mama wiek 75 lat od kilku lat ma zdiagnozowany guzek w płacie tarczycy wielkości ok 17 mm. Poziomy hormonów tarczycy przez ten czas badane kilkukrotnie zawsze w normie, guzek nie rośnie. Zalecono biopsję. Problem polega na tym że mama cierpi na migotanie przedsionków połączone z niedomykaniem zastawek i bierze leki przeciwzakrzepowe. Odstawienie ich w jej przypadku wiąże się z dużym ryzykiem powikłań zakrzepowych. Czy powinna zaryzykować tą biopsję? Dziękuję za odpowiedź

Renata GrzechociĹska

Proponuję skonsultować tą kwestię z kardiologiem prowadzącym mamę.