Badanie hormonów - czy mam powody do niepokoju?

Witam! Mam mały problem, gdyż nurtuje mnie kilka pytań, a nie mam z kim porozmawiać na ten temat, żeby uzyskać fachowe i wiarygodne odpowiedzi. Otóż odstawiłam tabletki antykoncepcyjne na polecenie lekarza. Skończyłam całe opakowanie, miałam krwawienie z odstawienia i nie wiem, kiedy teraz mogę spodziewać się miesiączki? Lekarz zalecił mi zrobienie badań hormonalnych (wszystkich hormonów), w drugim lub trzecim dniu cyklu i nie wiem kiedy to jest. Skoro lekarz zalecił mi wykonanie tych badań, czy może to oznaczać, że podejrzewa, że będę miała problemy z zajściem w ciążę w przyszłości (brałam tabletki przez 6 lat bez żadnej przerwy)? Bardzo proszę o odpowiedź, gdyż strasznie się martwię. Pozdrawiam. Kremówka

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
Trudno mi określić, dlaczego lekarz zlecił Pani badania hormonalne. O tym powinna Pani porozmawiać ze swoim ginekologiem.
Pierwsza miesiączka po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych zazwyczaj się pojawia z 10-14 dniowym opóźnieniem. Wówczas 2 lub 3 dnia miesiączki należy zgłosić się na zlecone badania.
Pozdrawiam