Dlaczego nie mam okresu i mam tylko plamienia?

Witam. 28 września 2010 miałam ostatnią miesiączkę i od wtedy zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne, nie zapomniałam żadnej, każdą brałam regularnie. Plamienie z odstawienia występowało w 7-dniowej przerwie, więc wszystko było w porządku, jednak nie dostałam miesiączki. Zaczęłam brać drugie opakowanie, plamienie z odstawienia znów wystąpiło, a miesiączka nie pojawiła się kolejny raz. Postanowiłam odstawić tabletki. Robiłam testy, każdy pokazywał wynik negatywny. Byłam u ginekologa, który, stwierdził, że w ciąży nie jestem i wypisał mi tabletki na wywołanie okresu. Brałam je tak jak zalecił lekarz, a miesiączka nadal nie wystąpiła. Zapisałam się na kolejną wizytę, ale jest ona dopiero w połowie stycznia, a ja sama nie wiem co mam już robić. Bardzo proszę o pomoc.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,
W Pani przypadku tabletki antykoncepcyjne, które Pani przyjmowała nie były odpowiednie. Dlatego w chwili obecnej ma Pani ich działania niepożądane. Nie ma innego wyjścia jak kolejna wizyta u ginekologa oraz prawdopodobnie kolejne leki normalizujące Pani gospodarki hormonalnej.
Pozdrawiam