Jak się zabezpieczyć, gdy po tabletkach mam bóle głowy?

Tabletki zaczęłam brać pierwszego dnia krwawienia. Ze względu na silne bóle głowy i trudności z oddychaniem przerwałam ich stosowanie. Po dwóch dniach miałam tylko malutkie plamienie przez dwa dni. W czasie brania tabletek współżyłam i nie wiem, czy takie tylko plamienie może oznaczać ciążę? Mam jeszcze pytanie: kiedy teraz mogę spodziewać się następnej miesiączki? To były kolejne tabletki, które musiałam odstawić z powodu bólu głowy. Chciałabym się skutecznie zabezpieczać. W jaki sposób, skoro po tabletkach czuję się tak bardzo żle?

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Niewielkie krwawienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych wynika ze zmniejszenia poziomu hormonów we krwi - proszę się tym nie niepokoić. Jeśli współżyła Pani tylko w te dni, w których przyjeła Pani tabletki, to nie ma powodów do obaw. Od dnia, kiedy je Pani odstawiła powinna Pani stosować inną metodę antykoncepcyjną.

Jeśli podczas stosowania tabletek wystąpiły u Pani tak poważne dolegliwości, jak silne bóle głowy i duszność, to prawdopodobnie nie powinna Pani w przyszłości stosować środków antykoncepcji hormonalnej - plastrów, krążków dopochwowych, implantów... Wszystkie te środki działają na podobnej zasadzie i prawdopodobnie wywołają podobne skutki uboczne (które mogą być szkodliwe dla zdrowia i życia). Proszę porozmawiać o tym ze swoim lekarzem.

Proszę zapoznać się z artykułami dotyczącymi metod antykoncepcji w naszym serwisie. Ze skuteczniejszych metod zostaje prezerwatywa...

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy