Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 6 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Badanie hormonów FSH i LH a planowanie ciąży

Witam. Staram się zajść w ciążę. Miałam robione badanie hormonów i FSH i LH wyszło złe. Wyczytałam później w internecie że badanie powinno się robić na początku cyklu czego lekarz mi nie powiedział, więc jeśli badanie zrobiłam w złym czasie to może z moimi hormonami jest ok. Proszę o radę czy powinnam powtórzyć badanie i czy to prawda że powinno się je robić na początku cyklu?
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Posiadanie dzieci przy WZW

Dla kobiety w ciąży każdy problem zdrowotny może być niebezpieczny. A wirusowe zapalenie wątroby brzmi groźnie. Czy wobec tego kobieta z wzw może zajść w ciążę?

Podstawowa diagnostyka to oznaczanie stężenie FSH, LH, estradiolu około 3. dnia cyklu, stężenia progesteronu 1-2 razy w środku II fazy cyklu, pozostałe hormony można oznaczać w dowolnym dniu cyklu, ponieważ ich stężenie nie zmienia się w trakcie trwania cyklu. Jeżeli jest potrzeba, bada się hormony również w środku cyklu.
Wszystkie takie informacje powinien Pani przekazać lekarz prowadzący, który w zależności od tego, co badanie ma wyjaśnić zdecydowałby o terminach.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy