Badanie krwi a zakażenie wirusem HIV

Witam.Ostatnio często niestety bywam w szpitalach,miałam kilkadziesiąt razy pobieraną krew-szanowne panie pielęgniarki mimo moich próśb nie zakładały rękawiczek do pobrania krwi.Miesiąc walczę z infekcją,lekarz wspomniał że mogę mieć HIV bo często choruję i niemal z tego nie wychodzę.Czy można poprzez pobieranie krwi zarazić się takowym wirusem?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Ryzyko zakażenia tą drogą jest naprawdę znikome, aczkolwiek istnieje.