Badanie wykrywające wirus HIV

Mam pewien problem. Kilka miesięcy temu zrobiłam test na wirusa HIV. Zaniepokoiło mnie to, że gdy weszłam do pomieszczenia gdzie miałam mieć pobraną krew, pani pielęgniarka miała już przygotowany zestaw do pobrania. Zazwyczaj przy pobieraniu krwi igła była otwierana przy mnie. Poprosiłam o wymianę igły, abym mogła spać później spokojnie, ale tam było jeszcze coś plastikowego (zapomniałam nazwać), coś, co pani powiedziała, że tego się nie wymienia. Czy nie ma w tym nic niepokojącego?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Najprawdopodobniej krew została pobrana prawidłowo. W razie wątpliwości proszę powtórzyć badanie.