Lęk przed zakażeniem HIV podczas pobierania krwi

pobieranie krwi. krew nie chciała mi lecieć wiec pani zabrała strzykawke z tłokiem i podłozyła pod igłe próbówki aby je napełnic. problem jest w tym ze wiem ze miała nówki rekawiczki, nówke igłe ale zabrałam głowę i nie widziałam skąd zabrała strzykawkę do pobrań. po tym jak krew mi nie chciała lecec odłożyła ja na blat a ja spojrzałam i cos tam kapka krwi w niej była. bje sie ze to nie moja krew a kogos innego (czyli ze uzyła kogos strzykawki pobierajac mi krew). boje sie wirusa hiv. fobia?

Aleksander Ropielewski

W przypadku obawy o zakażenie HIV prosze wykonać po upływie 12 tygodni badanie w poradni zaburzeń odporności lub punktach konsultacyjnych dla chorych na AIDS. Nie sądzę aby w opisanej sytuacji doszło do zarażenia HIV.

Wszystkie używane instrumenty do pobierania krwi są jednorazowe. Pomyłka jest niemożliwa. Działanie z rozmysłem mało prawdopodobne. Polecam wizytę u psychologa.
Pozdrawiam.