Czy mogło dojść do przeniesienia HIV w tym przypadku?

Poczekałem 12 tyg na zrobieniem testu na hiv.  Po tym czasie zrobiłem test na hiv. Był negatywny. Nie uprawiałem seksu przez ponad 3 miesięcy. Po teście na hiv po 11 dniach dostałem przeziębienie chrypka, katar i suchy kaszel. Żadnych ryzykownych sytuacji nie miałem od ponad 3 miesięcy i po teście też nie.   Czy mogłem zarazić się hivem w punkcie pobrania krwi w szpitalu gdzie wykonałem test na hiv? Czy to było przeziębienie? Od 3 lat nie byłem przeziębiony ani nie miałem grypy ani covid-19.
MĘŻCZYZNA, 28 LAT 12 miesięcy temu

Ryzyko transmisji zakażenia przy badaniach inwazyjnych (np. pobraniu krwi) istnieje, jednak jest bardzo niskie- obecnie używane są jednorazowe rękawiczki, igły i strzykawki, a personel medyczny wie jak prawidłowo dekontaminować miejsce wkłucia.