Czy mogło dojść do zakażenia w związku z tym ukłuciem?

Witam, pracuje w służbie komunalnej i sprzątam posesjie kamienice Łódź (zbierałem śmieci) i miałem rękawiczki zwykle robocze na sobie i ukulem się w PALEC i później delikatnie krew po minucie pojawiła się delikatnie ( Od strzykawki ) Boję się teraz że zaraziłem się czymś HIV ITP Pojechałem do szpitala w Łodzi choroby zakażenie Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego, a oni mi powiedzieli że mało prawdopodobne że coś mam, podobno po 5 godzinach jak jest strzykawka z igłą nie ma ryzyka zakażenie. To jest stało o 8 rano dziś, byłe u nich 11 Strzykawka była średnia i igla też średnia moim zdaniem a czy była stara nie wiem W szpitalu pobrali krew, mają zrobić badania B przeciwciała, i mieli mnie poinformować telefonicznie za kilka godzin i cisza, i jakieś skierowanie dostac nie wiem dokładnie co jeszcze ,ale ma być jakieś badanie które wyklucza coś HIV coś takiego nie pamiętam wszytkiego. Mówiła coś żeby zrobić badanie hiv jak się uprze to 1200 zł kosztuje miesiąc czasu leki brać, bo z krwi nie można za bardzo, stres nerwy masa pytań i nie pamiętam wszytkiego. Bardzo mi na tym zależy Będę niezmiernnie wdzięczny za pomoc.
MĘŻCZYZNA, 33 LAT 2 miesiące temu

Witam,



Rozumiem, że sytuacja, której Pan doświadczył, jest dla Pana źródłem dużego stresu i niepokoju. Przypadkowe ukłucie się igłą znalezioną podczas sprzątania może budzić obawy o możliwość zakażenia chorobami takimi jak HIV czy wirusowe zapalenie wątroby.



W takich przypadkach ryzyko zakażenia HIV jest zazwyczaj bardzo niskie, szczególnie jeśli igła była wystawiona na działanie czynników zewnętrznych przez kilka godzin. Wirus HIV jest wrażliwy na warunki środowiskowe i poza organizmem szybko traci swoją zdolność do zakażania. Podobnie jest z niektórymi innymi patogenami, choć niektóre mogą przetrwać dłużej.



To dobrze, że niezwłocznie zgłosił się Pan do szpitala i poddał się odpowiednim badaniom. Personel medyczny dokonał oceny ryzyka i zlecił niezbędne testy. Jeśli ma Pan wątpliwości lub dodatkowe pytania, warto skontaktować się ponownie z lekarzem prowadzącym, aby omówić możliwość wykonania dalszych badań lub ewentualnego wdrożenia profilaktyki poekspozycyjnej (PEP), która może zmniejszyć ryzyko zakażenia HIV, jeśli zostanie rozpoczęta w ciągu 72 godzin od ekspozycji.



Proszę kontynuować obserwację swojego stanu zdrowia i stosować się do zaleceń personelu medycznego. Nie wahaj się Pan zadawać pytań lekarzom czy pielęgniarkom – są tam, aby pomóc i udzielić wszelkich potrzebnych informacji.



Życzę Panu spokoju i szybkiego wyjaśnienia tej sytuacji.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty