Czy było ryzyko przeniesienia HIV?

5 tyg temu zrobiłam test na hiv. Test był negatywny. Po niecałych 2 tygodniach miałam katar, suchy kaszel,  ledwo co mówiłam.  Teraz po 5 tyg znów wczoraj dostałam katar, trochę boli mnie głowa, a w nocy sobota na niedzielę paliło mnie gardło. W niedzielę rano przestało mnie.  W czwartek wróciłam z zakupów i poszłam do garażu przy domu nie ubierając  kurtki.  Było ciepło. Miałam jeansy i cienki golf.  Byłam na dworze z 3 minuty. 2 tygodnie temu nie wiem jak zrobiłam to ale miałam na środkowym palcu jak paznokieć ta skórka na środku miałam moją zasnięta krew jakby poderwała się na całej długości paznokcia.  Miałam krew przy skórce gdzie zajmuje się paznokieć. Byłam w marketach i dopiero na końcu zakupów zauważyłam to. Tą dłonią wrzucałam do koszyka produkty.  Ponad 2 miesiące temu spacerowałam z moim szczeniakiem. On wziął do pyska splaszczony papierowy kubek po kawie z mc donaldsa.  Wypluł to i gryzł moje nogi i buty, bo miałam trapery, a on obsesję na punkcie sznurówek. Kawałek mojej skóry było widać, bo miałam za krótkie dresy. Później lizał i wąchał szuwary, kałuże. Czy jest prawdopodobieństwo zarazić się hivem w tych trzech  sytuacjach

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

prawdopodobieństwo zarażenia wirusem HIV w opisanych przez Panią sytuacjach jest znikome.

Do transmisji wirusa HIV najczęściej dochodzi na skutek ryzykownych kontaktów seksualnych. Samo dotykanie przedmiotów w markecie nie spowoduje zarażenia wirusem HIV. Konieczny jest kontakt ze świeżą krwią pochodzącą od osoby zarażonej.

Ponadto wirusem HIV nie można zarazić się od zwierząt. Wirus ten jest wyłącznie ludzki. Proszę więc się nie martwić. Najprawdopodobniej wszystko jest w porządku.

Inne pytania o ryzyko zarażenia wirusem HIV znajdują się pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-pies-moze-przeniesc-wirus-hiv,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-zarazic-sie-od-psa-wirusem-hiv,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-w-ten-sposob-moglo-dojsc-do-przeniesienia-wirusa-hiv.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.