Badanie MR po operacji kręgosłupa piersiowego
Witam! Jestem po operacji kręgosłupa piersiowego(4.03.) Wykonałam kontrolny RM, gdyż mam zaburzenia czucia lewej strony pleców, z silnymi bólami, opasującymi, na przebiegu żeber. Oto wynik: Znaczny ucisk i modelowanie rdzenia kręgowego na poz.Th9-10 przez lewoboczną przepuklinę krążka mk na 3mm. Modelowanie rdz.kręg. na poziomieTh10-11. Dehydracja i zwężenie krążków mk na poz. Th7,8,9,10,11. Na poz.Th8/9 po stronie lewej dziura sygnałowa uniemożliwiająca ocenę otworu mk. Co to znaczy?

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania może świadczyć o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopati. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.