Badanie na toksoplazmozę i powiększone węzły chłonne

Witam, mam pytanie dotyczace toksoplazmozy. Ostatnio robilam wyniki i wyszlo, ze mam powiekszone wezly chlonne pod pachami. zrobilam test na toxoplazmoze i wyszlo, ze mam wynik ++ (IgG>400 IU/ml i IgM22.6 AU/ml.) Czy powinnam isc z tym do lekarza i jakie badanie wykonac?Bardzo prosze o pomoc.

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zdecydowanie powinna Pani zgłosić się do lekarza. Diagnostyki wymagają powiększone węzły chłonne. W pierwszej kolejności powinna być to mammografia(po 40 roku życia) i/lub USGpiersi. Wyniki toxo wskazują ze jest Pani w trakcie choroby.