Badanie pulsoksymetrem u 39-latki

Wynik badania pulsoksymetrem HSR witam mam 39 lat wykonalem sobie badanie PULSOKSYMETR HSR. otrzymalem wydruk z wynikami. Puls.105 norma60-90. wysycenie tlenu 98,19 norma95-99 st.obietosci komora\aorta5,2 norma2,5-4,2 zastawka aorty3,5 norma2-3,7 indeks pulsacji 2,2 norma2-2,9 indeksk1\k2komora\aorta 2,4 norma1,1-1,9 dynamikaarterii 24,99norma5-50. moje pytanie brzmi, co te wyniki oznaczaja dla mnie ?

Piotr Pilarski

Witam serdecznie,

puls jest podwyższony warto byłoby wykonać badanie jeszcze raz, po odpoczynku 15 minutowym aby sprawdzić czy taka wartość się utrzymuje. Jeśli tak to wskazana jest wizyta u lekarza. Podwyższone parametry obietosci komora\aorta oraz indeksk1\k2komora\aorta świadczą o miażdżycy. warto byłoby z tego powodu zgłosić się do lekarza rodzinnego.

Pozdrawiam.