Badanie TK głowy z kontrastem po uderzeniu

PODANA FRAZA - Uderzyłam głową po upadku z drzewa i przeszłam udar niedokrwienny który szybko się cofnął.Dyskretne objawy są nadal widoczne i z wiekiem się pogłębiają/65 lat/ .Upadłam tydzień temu i uderzyłam głową.Miałam lekki wstrząs mózgu.Otrzymałam skierowanie na TK głowy z kontrastem. Czy podanie kontrastu w moim przypadku nie jest niebezpieczne? Po punkcji kręgosłupa miałam potworne bóle głowy i zawroty.Proszę o odpowiedź bo boję się tego badania z kontrastem .

Witam serdecznie,

Przeciwwskazaniem do podania kontrastu w trackie badania TK jest ciężka niewydolność nerek, dlatego oznacza się przed badaniem poziom kreatyniny. Kolejnym przeciwwskazaniem jest wystąpienie objawów uczuleniowych w przeszłości lub uczulenie na jod. Natomiast trzecim przeciwwskazaniem jest ciąża.
Jeśli w Pani przypadku nie występują powyższe czynniki to nie ma przeciwwskazań.
W przypadku dalszych wątpliwości, proszę skontaktować się z lekarzem zlecającym badanie lub z Pracownią TK, która będzie wykonywać badanie.

Pozdrawiam.