Badanie TK twarzoczaszki i ząb zatrzymany

Witam.Syn ma zatrzymany ząb.W badaniu TK twarzoczaszki wyszło,że zatrzymany jest jeden z siekaczy-23,który ułożony jest poziomo na wysokości wierzchołków zębów 22do 25.Nie widać uwypuklania się do swiatła zatoki szczękowej zęba.Czy w tej sytuacji leczenie chirurgiczne przy założeniu zamka na kieł,w celu sprowadzenia go do łuku zębowego jest możliwe?Jakie jest niebezpieczeństwo powikłań?Czy w tej sytuacji właściwą decyzją byłoby zostawienie tego zęba w spokoju,aby nie dopuśćić do komplikacji?

Wiele zależy od wzajemnego położenia zatrzymanego kła i korzeni leżących pod nim zębów. Czasem udaje się odnaleźć bezpieczną drogę zejścia nie grożącą otarciem się kła o korzenie, co grozi ich resorpcją. Pozdrawiam