Badanie USG jamy brzusznej przy czerniaku złośliwym

Witam Mam zdiagnozowanego czerniaka złośliwego kończyny dolnej łącznie z biodrem (C43,7). Obecnie przygotowywana jestem do biopsji węzła wartowniczego. Ponieważ posród zleconych mi badań nie ma usg jamy brzusznej a chciałabym to badanie zrobić prywatnie, by określić stan mojej wątroby Odczuwam dolegliwości, chciałabym wiedzieć czy nie jest powiększona). Czy są jakieś przeciwwskazania do zrobienia USG na tym etapie. Czy badanie jest bezpieczne przy tej diagnozie (czy nie zaszkodzi).

Nie ma żadnych przeciwskazań do wykonania takiego badania. Co więcej w wielu przypadkach wykonuje się tego typu badanie, żeby np. wykluczyć obecność przerzutów odległych. Fale uttradźwiękowe wykorzystywane w badaniu USG nie są szkodliwe dla organizmu człowieka.