Badanie USG piersi i powiększone kanaliki

Witam,byłam dziś na usg piersi-profilaktycznie.Nie wykazało żadnych guzków,jednak to był 4 dzień cyklu-mam jeszcze okres,przeczytałam,że usg nie można robić w czasie okresu i że może nie wychwycić wtedy guza..czy zatem jest to nieważne badanie?usg wykazało też powiększone miernie kanaliki -do 1,1 mm,wystraszyłam się,bo czytałam że może to świadczyć o guzie przysadki mózgowej i chorobach nerek,wątroby czy tarczycy..Proszę o odpowiedź.

Myślę, że nie ma Pani powodu do niepokoju i że badanie także może Pani uważać za wiarygodne. Takie niewielkie poszerzenie kanalików mlekowych są typowe dla okresu w czasie miesiączkowania. Jeśli miałaby Pani jakikolwiek guz w zakresie gruczołów sutkowych badanie w każdej fazie cyklu miesiączkowego powinno go ujawnić. Oczywiście najlepiej badań gruczoły sutkowe tuż po miesiączkowaniu (w około 10 dobie cyklu).