Badanie z krwi na zawartość rtęci w organizmie u dziecka

witam zrobiłam u mojego syna 2 letniego badanie z krwi na zawartość rtęci w organizmie dopuszczalna wartość fizjologiczna<2,0ug/l a synek ma2,4ug/l ołów we krwi8,0 kobalt<0,5 oraz miedż w surowicy1088,0 pani doktor powiedziała że to znikome niepokoję się obniża mu się napięcie mięśniowe przestał mówić okazało się że ma obustronny niedosłuch czuciowo nerwowy opużnienie psychoruchowe przerasta mnie to proszę o pomoc

Magdalena StusiĹska

Szanowna Pani,
takie objawy u dziecka mogą wynikać z wielu przyczyn, niekoniecznie z nadmiaru rtęci, poziom jest nieznacznie podwyższony. Najlepiej skonsultować się z lekarzem neurologiem.