Bakterie e. coli i Enterococcus faecalis w pochwie oraz bóle żołądka, mdłości i biegunki

Od jakiegoś czasu mam dziwne objawy od roku męczę się z bakteriami e coli i Enterococcus faecalis nie do wyleczenia. Pojawiły się również bóle żołądka mdłości, odbijanie po wszystkim co zjem, biegunki, pieczenie w ustach i uczucie obecności ciągłego osadu w jamie ustnej, USG brzucha i wymaz z gardła nic nie wykazało. Od kilku dni mam zaburzenia widzenia, rozmazuje mi się obraz i słabiej widzę, puchą mi również dłonie i bolą stawy tak że rano ledwo zaciskam palce. Co to może być?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią liczne objawy zdecydowanie wymagają dokładniejszej diagnostyki. 1. E. coli oraz E. faecalis wymagają leczenia zgodnego z antybiogramem. Jeśli zatem dotychczas nie miała Pani posiewu z antybiogramem, koniecznie należy taki wykonać. 2. Dolegliwości bólowe żołądka, mdłości, odbijanie, pieczenie najpewniej są wynikiem choroby refluksowej. Ponieważ opisuje Pani także występowanie biegunki, być może warto skonsultować się ze specjalistą gastroenterologiem. Być może wystarczy włączenie 20mg inhibitora pompy protonowej. 3. Zaburzenia widzenia wymagają pilnej konsultacji lekarskiej. 4. Obrzęk i dolegliwości bólowe stawów wymagają natomiast diagnostyki reumatologicznej. Koniecznie proszę zatem skonsultować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej, który zbierze wywiad, zbada Panią oraz pokieruje dalszym postępowaniem.