Bardzo niski poziom hormonu wzrostu u dziecka

U mojego synka stwierdził lekarz że wydziela bardzo mało tego hormonu wzrostu.We wrześniu mamy umówiona wizyte w szpitalu aby powtórzyc wszystkie wyniki łącznie z rezonansem głowy.Ale to wszystko się długo ciągnie i tak myślę czy nie będzie zapóźno aby podać synkowi te hormony.U synka zauważono cechy dysmorfi: nisko osadzony nos,uszy nie są dobrze rozwinięte oraz bruzdy na dłoniach.

Witam. Postępowanie w tym przypadku uzależnione jest od tego w jakim wieku jest dziecko i jak bardzo jego wzrost odbiega od norm przyjętych na siatkach centylowych. Sugeruję jak najwcześniejszą konsultację ze specjalistą endokrynologii dziecięcej.