Niski poziom moralności w testach psychologicznych

Moja koleżanka studiująca psychologie poprosiła mnie i kilku innych znajomych o pomoc w zadaniu. Odpowiedziałam na pytania testu Kohlberg'a (badanie z Heinz'em) i mój poziom morlaności okazał się zaskakująco niski, najniższy w śród badanych znajomych (wiek 13 lat). Co to znaczy dla mnie? (koleżanka zasugerowała, że możliwe iż to przez to, jak wychowywali mnie rodzice)

Dzień dobry!

Nasze cechy osobowości mają różne źródła. Jednym z nich jest właśnie przyjęte wychowanie, atmosfera domu rodzinnego, cechy osobowości rodziców - ale także środowisko, w którym żyjemy, ludzie których spotykamy, wybory, które podejmujemy, kultura i społeczeństwo, a także czynniki wrodzone, genetyczne, cechy temperamentu itp. Głębsza analiza wymaga osobistego kontaktu z dyplomowanym psychologiem lub psychoterapeutą. Wypełnienie jednego tylko kwestionariusza, dodatkowo analizowanego przez osobę nie będącą psychologiem i bez doświadczenia klinicznego, może dawać niewiarygodne, nieprawdziwe, niepełne informacje.

Pozdrawiam!

testy maja 40-60% PRAWDZIWOSCI, SLUZA DO BADAN I DIAGNOZ badawczych.kazdy czlowiek jest niepowtarzalny...robienie testow na znajomych i interpretacja ich, to brak dojrzałosci i odpowiedzialnosci.pozdrawiam, violetta ruksza