Bardzo obfita miesiączka oraz skrzepy krwi

Witam, 7 miesięcy temu urodziłam synka siłami natury, nie stosuję antykoncepcji nie karmiłam też piersią z racji, że mój synek nie chciał ssać piersi. Dodam, że rodziłam w Wielkiej Brytanii i od czasu porodu nie miałam żadnych badań ginekologicznych i to mnie niepokoi, ale niestety tutaj jest to normalne... Mój problem zaczął się ponad 2 miesiące temu, bez 4 dniowej przerwy mam bardzo obfity okres z małymi skrzepami, mam wrażenie że chodzę przez to bardzo osłabiona, wymęczona do tego dochodzi jeszcze niewyspanie. Czy to normalne żeby tak długo trwał okres? Czy powinnam udać się bezzwłocznie do lekarza bo to coś niepokojącego. Proszę o pilną odpowiedź.

Lek. Magdalena Pikul

Witam! W takiej sytuacji powinna Pani jak najbardziej udać się do ginekologa na badanie. Tak długie i obfite krwawienia są niepokojące i mogą prowadzić do znacznej niedokrwistości stąd może wynikać Pani osłabienie, dlatego dodatkowo należy wykonać morfologię krwi. Być może te krwawienia to efekt zaburzeń hormonalnych, rozrostu błony śluzowej macicy. Wszystko to należy niezwłocznie sprawdzić. Pozdrawiam!