Bardzo proszę o interpretację wyników krwi i moczu

Witam serdecznie:) 25.03.2010 r. zrobiłam ogólne badani krwi i moczu. Badanie ogólne moczu: glukoza ujemny, bilirubina ujemny, ciała ketonowe ujemny, ciężar właściwy 1,025; krew ery/ul + - białko ujemny, leukocyty ujemny, barwa jasnożółta, klarowność przejrzysty, badanie osadu: śluz dość obfity, nabłonek wielokątne liczne w polu widzenia, nabłonek okrągłe pojedyncze w polu widzenia, erytrocyty św. i cz. wyługowane 4-7 w polu widzenia, leukocyty luźno pokrywają pole widzenia, walki ziarniste pojedyncze w polu widzenia, kryształy dość liczne kryszt. szczaw. wapnia. Badanie TSH 4,75, OB po 1 godz. 17/mm, Gluc 97; morfologia: WBC 14,4, RBC 5,24, HGB 13,6, HCT 40,8, MCV 77,9, MCH 26,0, MCHC 33,3, PLT 212, LY 30,5, MO 2,7, GR 66,8, RDW 13,3, PCT 0,27, MPV 13,2, PDW 17,9. 13.04.2010 r. zrobiłam kolejne badanie moczu: glukoza ujemny, ciężar właściwy >=1,030, krew ujemny, białko ujemny, leukocyty ujemny, badanie osadu: nabłonek wielokątne bardzo liczne, bakterie nieliczne, erytrocyty świeże 1-3 w polu widzenia, w paśmie śluzu ok. 20-30, częściowo wyługowane 0-1-2 w polu widzenia, leukocyty 10-20 w polu widzenia, walki ziarniste 0-1 w polu widzenie. Chciałabym jeszcze powiedzieć, że pierwsze badania robiłam, ponieważ spóźniała mi się miesiączka, gdyż miałam przed robieniem badań miesiączkę miałam od 29 do 30 stycznia... po zrobieniu pierwszych wyników w marcu dostałam miesiączkę 30.03. i trwała do 3.04. Z góry bardzo serdecznie dziękuję za interpretację. Pozdrawiam Ania
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

W obrazie osadu moczu (dwukrotnie) zwraca uwagę duża liczba leukocytów, a także erytrocytów i nabłonków. Występują też, mogące świadczyć o uszkodzeniu miąższu nerek, wałeczki ziarniste. Obraz taki wskazuje na zakażenie układu moczowego, które koniecznie i jak najszybciej powinno być leczone. W badaniu z 25.03. w osadzie moczu opisywane były także kryształy szczawianu wapnia - stan taki stanowi zagrożenie wystąpieniem kamicy układu moczowego.

W morfologii krwi zbyt duża jest liczba leukocytów, co najprawdopodobniej spowodowane jest zakażeniem układu moczowego. Niska jest średnia objętość krwinki czerwonej - może być to spowodowane niedoborem żelaza w organizmie.

Nieznacznie przyspieszony jest OB - powodem najprawdopodobniej jest infekcja dróg moczowych. Wartość oznaczenia glukozy we krwi jest prawidłowa. Jeśli chodzi o TSH - proszę sprawdzić wartość w odniesieniu do podanej obok wyniku normy. Zwykle górna granica normy to 4 mIU/l. Wyższe wyniki wymagają diagnostyki w kierunku niedoczynności tarczycy.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.