Barwnikowe zwyrodnienie siatkówki - czy mogę pracować?

Mam 37 lat, jestem listonoszem. Czy z tym schorzeniem mogę nadal wykonywać swój zawód? Pani z medycyny pracy jest niezdecydowana. Bardzo proszę o radę.
37 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

w barwnikowym zwyrodnieniu siatkówki, przebieg choroby jest generalnie postępujący.
Myślę, że Pana wykonywanie pracy przede wszystkim jest uwarunkowane jakością widzenia.
Rozumiem, że jest Pan pod stałą kontrolą okulistyczną i lekarz prowadzący jest najwłaściwszą osobą, która może udzielić odpowiedzi na Pańskie pytanie.
Istnieją określone normy określające poziom inwalidztwa wzrokowego, jeżeli takowe Pan posiada, i najwłaściwsza osoba do jego określenia jest opiekujący się Panem okulista, który może Pana skierować do lekarza orzecznika w sprawach inwalidztwa zawodowego.
Mam nadzieję, że ta rada będzie pomocna.
Pozdrawiam

Witam.
Nie ma żadnych podstaw medycznych , żeby przy zwyrodnieniu barwnikowym siatkówki nie można wykonywać zawodu listonosza.
Pozdrawiam