Bezpłodność po masturbacji?

Mam pytanie, czy po regularnej masturbacji (np. co jeden dzień) może dojść do bezpłodności? Pozdrawiam.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Nie ma dowodów na to, aby masturbacja prowadziła do niepłodności, jednakże zbyt częste "pozbawianie się" plemników może osłabić jakość nasienia - organizm nie nadąży z produkcją plemników. Jest to stan przejściowy, po kilku dniach ilość plemników wraca do normy.