Biała narośl po wyrwaniu zeba

Witam 72 godzin temu dentysty wyrwaniu mi dolina 6 . Musialam miec naciete dzisalo od same go poczatku jak w domu spojrzalam to zauwazylam ze wysraje mi z niej dosyc duza biala narosl co to moze byc ?

Dzień dobry. Biała narośl na ranie ekstrakcyjnej to skrzep zamykający ranę. Jego kolor spowodowany jest tym, że jest praktycznie pozbawiony czerwonych ciałek krwi, a składa się z siatki nici fibrynowych, która zamyka ranę. Ważne jest, żeby przez częsta płukanie i mycie zębów w tym obszarze nie uszkodzić skrzepu, bo wtedy zostanie zakłócone gojenie się zębodołu. Serdecznie pozdrawiam Urszula Jarosz (Varsovia Dental)