Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 1 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Biała otoczka wokół zmiany skórnej a znamię Suttona

Witam,średnio raz na rok,od trzech lat pojawia mi się wokół jednego znamiona na ciele biała otoczka.Wiele na ten temat czytałam i zdiagnozowałam u siebie tzw znamię Suttona ("hallo"). Chciałabym prosić o potwierdzenie. Wokół znamienia pojawia się biała otoczka,przy opalaniu robi się czerwona, choć staram się nie opalać.Znamię bardzo powoli po jakimś czasie znika, otoczka zostaje i się nie opala. Czy znamię takie jest groźne? Czy muszę udać się do lekarza? (nie boli, nie 'paprze się')
KOBIETA ponad rok temu

Znamiona barwnikowe - pieprzyki

Prawdopodobnie każdy z nas je ma. Mogą pojawiać się na całym ciele. Pieprzyki, bo nich mowa, są znamionami barwnikowymi. O pieprzykach opowiada dr Żurawski, onkolog.

Witam, diagnoza jest prawidłowa. Nie da się go pomylić z żadnym innym. Jest łagodna i wymaga wycięcia tylko jeśli dzieje się coś niepokojącego. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy