Biała otoczka wokół zmiany skórnej a znamię Suttona

Witam,średnio raz na rok,od trzech lat pojawia mi się wokół jednego znamiona na ciele biała otoczka.Wiele na ten temat czytałam i zdiagnozowałam u siebie tzw znamię Suttona ("hallo"). Chciałabym prosić o potwierdzenie. Wokół znamienia pojawia się biała otoczka,przy opalaniu robi się czerwona, choć staram się nie opalać.Znamię bardzo powoli po jakimś czasie znika, otoczka zostaje i się nie opala. Czy znamię takie jest groźne? Czy muszę udać się do lekarza? (nie boli, nie 'paprze się')
KOBIETA ponad rok temu

Alternatywy leczenia DCP

DCP to jedna z metod leczenia łysienia plackowatego. Czy są jakieś inne sposoby radzenia sobie z tym problemem? Obejrzyj nasz film i zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Witam, diagnoza jest prawidłowa. Nie da się go pomylić z żadnym innym. Jest łagodna i wymaga wycięcia tylko jeśli dzieje się coś niepokojącego. Pozdrawiam

Lek. med. Bartosz Pawlikowski jest specjalistą w dziedzinie dermatologii i wenerologii. Wiedzę i doświadczenie czerpał podczas nauki akademickiej oraz praktyki zawodowej w różnych polskich placówkach medycznych. Brał również udział w misjach zagranicznych. Aktualnie pracuje w Warszawie w Centrum Lasoterapii i Modelowania Sylwetki Elite.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty