Diagnostyka znamion Suttona

Witam. Zdiagnozowałam u siebie tzw znamiona Suttona. Mam ich na całym ciele może 5. Każde zachowuje się tak samo: powstaje średnio raz na rok, pojawia się wokół niego jasna otoczka i każde bardzo powoli zanika, a otoczka zostaje. Czytałam wiele na ten temat i wyczytałam, że jeśli znamiona nie niepokoją, nie wymagają one leczenia. To prawda? Czy może jednak powinnam udać się do lekarza? Dodam, że otoczka wokół znamion się nie opala, choć oczywiście staram się ich nie opalać i zakrywać.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W celu potwierdzenia rozpoznania oraz ustalenia jak powinno wyglądać dalsze postępowanie, sugeruję konsultację ze specjalistą dermatologiem.