Biała wydzielina i zmiana tabletek

Witam, mam osiemnaście lat i od ponad roku stosuję antykoncepcję hormonalną. Przez przeszło rok stosowałam C***** (jednofazowe, o dość dużym stężeniu hormonów), niestety w ostatnich opakowaniach zaczęła pojawiać się biała wydzielina, która trwała cały cykl, aż do miesiączki. Nie wiedziałam, co robić. Biegałam po ginekologach, którzy wypisywali mi kolejne recepty na leki, które miały mi niby pomóc. C****, G**** (leki przeciwgrzybicze)... Wydałam sporo pieniędzy na wykupienie leków z recept, niestety, tak jak przypuszczałam, nie była to żadna grzybica/stan zapalny ani nic w tym stylu, ponieważ wydzielina jak była, tak jest. Postanowiłam więc zmienić tabletki na N******** (jednofazowe, o małym stężeniu hormonów), w końcu nasłuchałam się o nich tyle dobrego. Jestem w trakcie pierwszego opakowania, a wydzielina wciąż jest - nic się nie zmieniło. Nie mam pojęcia, co mi jest, odchodzę już od zmysłów - proszę, pomóżcie mi. PS Chciałam jeszcze zapytać, czy bóle jajników i dołu brzucha to normalny objaw stosowania N*****? Ponieważ pojawiło się to u mnie dziś rano, a nigdy nie miałam takich objawów przy stosowaniu tabletek.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Najprawdopodobniej nadmierna ilość śluzu, wydostającego się z Pani dróg rodnych, wywołana jest przyjmowaniem antykoncepcji hormonalnej. Aby się o tym przekonać, należałoby na jakiś czas odstawić tabletki. Bóle w podbrzuszu nie są natomiast typowym objawem ubocznym tabletek. Jeśli nie ustąpią w ciągu najbliższych dni, konieczna będzie wizyta u lekarza ginekologa. W badaniu wykluczy on zapalenie w obrębie przydatków i inne stany mogące objawiać się w ten sposób, tj. torbiele jajników.

Pozdrawiam serdecznie!