Zmiana tabletek na słabsze po siedmiodniowej przerwie

Witam serdecznie, piszę do Państwa, bo zawsze mnie, jak i moim znajomym, bardzo pomagacie na tym serwisie. Cieszę się, że istnieją jeszcze wykwalifikowani ludzie, którzy potrafią w ciągu dwóch dni udzielić porady. Ale do rzeczy. Otóż, przez długi okres czasu brałam tabletki o wysokim stężeniu hormonalnym i mój ginekolog zalecił bym zmieniła, ponieważ nie są one odpowiednie dla dziewczyn w moim wieku (mam osiemnaście lat). Lekarz wypisał mi tabletki o mniejszym stężeniu hormonów i zalecił, abym pierwszą tabletkę wzięła po siedmiodniowej przerwie, tak jak to robiłam dotychczas. W Internecie znalazłam masę artykułów, które radzą, aby nowe tabletki (które są słabsze) zacząć brać bez siedmiodniowej przerwy lub w pierwszym dniu krwawienia - wtedy skuteczność jest zachowana. Więc co w moim przypadku mam zrobić? Czy skuteczność antykoncepcyjna jest zachowana, czy muszę używać dodatkowych metod antykoncepcyjnych (i jeśli tak, przez jaki czas)? Z góry dziękuję za odpowiedź, Pozdrawiam. Ola.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Powinna Pani postąpić tak, jak zalecił ginekolog. Oczywiście, jeśli bardzo się Pani obawia, może Pani rozpocząć nowe opakowanie bez robienia przerwy. Oba te sposoby przejścia na nowy preparat są prawidłowe. Niezależnie od tego, który Pani wybierze, ochrona powinna być cały czas pełna.