Pominięcie dwóch tabletek

Mam pytanie, 28 kwietnia skończyłam opakowanie. Niestety,moja ukochana pani doktor wzięła sobie wtedy niezapowiedziane wolne do 6 kwietnia i nie mogłam od razu wykupić nowego. Ale 6 się nie pojawiła, podobno dopiero jutro ma być... i moje pytanie brzmi... Czy jest sens zaczynać nowe opakowanie jutro (czyli dwie tabletki pominięte), czy lepiej od pierwszego dnia cyklu, bo teraz nie będzie żadnej ochrony???

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Może Pani rozpocząć nowe opakowanie już teraz - musi Pani jednak postępować jak w przypadku pominięcia tabletki (opis w ulotce i na opakowaniu).

Mówiąc w skrócie - jeżeli doszło do stosunku w czasie przerwy, powinna Pani zastosować tabletkę "po" ORAZ stosować dodatkowe zabezpieczenie podczas pierwszych 7 dni przyjmowania tabletek.

Na przyszłość proponuję wcześniej zgłaszczać się po recepty - lekarz też człowiek i czasem bierze wolne/choruje/ma losowe wypadki.

Poza tym nie tylko ginekolog ma prawo wypisywania recept na tabletki antykoncepcyjne. Myślę, że gdyby udała się Pani np. do swojego lekarza rodzinnego i przedstawiła sytuację, otrzymałaby Pani receptę na jedno opakowanie.