Białe, gęste upławy a grzybica pochwy

Witam! Na początku zaznaczę, że byłam już u lekarza ginekologii na początku cyklu, powiedział, że wszystko w porządku. Cytologia mieści się w normie. Niestety mam upławy. Białe, płynne, często dość obfite. Wraz z płynem wydalam co jakiś czas białe grudki o stałej, zwartej konsystencji jak serek grani. Przeczytałam, że może być to objaw grzybicy, ale nie towarzyszą mi żadne inne objawy typowe dla infekcji, jedyny dyskomfort to ten związany z upławami. Martwię się. Co robić?

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę że konieczne jest wykonanie posiewu. Proponuje koniecznie udać się do lekarza ginekologa. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.