Białe grudki na ustach a HPV

Witam. Odwiedziłem kilku dermatologów i żaden nie słyszał o występowaniu białej wysypki na wargach po kontakcie z wirusem HPV. Twierdzą, że przemieszczenie gruczołów łojowych jest wrodzone i nie może wystąpić nagle. Proszę o informację jaki związek mogą mieć grudki na ustach i hpv, czy gruczoły mogą się przemieścić? Czy wiadomo dlaczego tak się dzieje i czy istnieją inne niż hpv przyczyny przemieszczenia? Nie mogę uzyskać żadnej informacji od moich lekarzy. Pomocy!

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli lekarze podczas bezpośredniego badania wykluczyli obecność infekcji HPV to nie powinien mieć Pan powodu do niepokoju. W razie wątpliwości proszę ponownie udać się do lekarza.