Zwalczanie wirusa HPV przez organizm

Witam. Czy w przypadku zakażenia HPV jamy ustnej i wystąpieniu objawów jak przemieszczenie gruczołów łojowych wargi jest szansa, że organizm jednak zwalczy wirusa w organizmie? Czy w ogóle da się pozbyć HPV? Czy jest szansa ze nie pojawią się w dalszej kolejności brodawki, czy może oznacza to, że organizm "wpuścił" wirusa i będzie on teraz niezależnie ode mnie robił co chciał? Zależy mi na tym czy możliwym jest by w tym stadium organizm zniszczył wirusa?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo ustąpienia objawów infekcji. Niemniej jednak proszę stosować się ściśle do zaleceń lekarza prowadzącego.