Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zwalczanie wirusa HPV przez organizm

Witam. Czy w przypadku zakażenia HPV jamy ustnej i wystąpieniu objawów jak przemieszczenie gruczołów łojowych wargi jest szansa, że organizm jednak zwalczy wirusa w organizmie? Czy w ogóle da się pozbyć HPV? Czy jest szansa ze nie pojawią się w dalszej kolejności brodawki, czy może oznacza to, że organizm "wpuścił" wirusa i będzie on teraz niezależnie ode mnie robił co chciał? Zależy mi na tym czy możliwym jest by w tym stadium organizm zniszczył wirusa?
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo ustąpienia objawów infekcji. Niemniej jednak proszę stosować się ściśle do zaleceń lekarza prowadzącego.

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, stażysta w Samodzielnym Publicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Lublinie
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy