Białe kaszaki znajdujące się przy oku

Witam ! Moja 12- letnia córka ma problem z białymi kaszakami które znajdują sie przy oku . Jak je leczyć?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skuteczną metodą leczenia kaszaków jest zabieg chirurgiczny. Jeśli znajdują się one jednak w okolicy oka, to dziecko powinno być ocenione przez specjalistę okulistę.

Witam! tego typu zmiany najczęściej mają tendencję do samoistnego ustępowania. Zazwyczaj nie stosuje się specyficznego leczenia. Skórę dziecka powinien jednak obejrzeć pediatra.