Kaszaki na twarzy 14-latka

Mój 14-letni syn ma całą twarz pokrytą drobniutkimi krostami twardymi, tylko twarz, wygląda to jak malenkie kaszaczki cała twarz jest chropowata ma to już 5 lub 6 lat co to jest, jak to leczyć, pediatra kiedyś powiedział że to samo minie ale kiedy, proszę pomóżcie.
ponad rok temu

Szanowny Panie,

W tej sytuacji najlepszym wyjściem będzie wizyta u dermatologa. W chorobach skóry kluczowe jest obejrzenie zmian, gdyż chorób tych jest bardzo dużo, zmiany często podobne. Tylko dokładne obejrzenie wykwitów, ich lokalizacji oraz zebranie szczegółowego wywyiadu może doprowadzić do postawienia właściwej diagnozy. Znając przyczynę możemy dobrać odpowiednie, skuteczne leczenie.

Pozdrawiam serdecznie