Białe kropeczki na wardze - co to jest?

Od niedawna zauważyłam na mojej prawej wardze sromowej białe malutkie niebolące kropeczki, które są umiejscowione od zewnątrz. Jedynie przy dotykaniu i przesuwaniu wargi odczuwam mały ból, mam wrażenie iż w środku jest bardzo mała kuleczka. Tydzień temu w tym samym miejscu była większa niebolesna kulka umiejscowiona dosyć głęboko, po mocniejszym dotknięciu pękła i wyszła ropa. Dodam, iż byłam podziębiona i byłam parę dni przed okresem. Czy to coś poważnego?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyną dolegliwości może być zaczopowanie  drobnych gruczołów które znajdują się w tej wrażliwej okolicy . W wyniku tego może dojść do nadmiernego zbierania płynu w ich wnętrzu i powstania większych zmian. Gdy dochodzi do nadkażenia zmienionych gruczołów mogą pojawiać się dodatkowe dolegliwości, na przykład ból, podniesiona temperatura ciała.
Jednak żeby potwierdzić czy to jest przyczyna dolegliwości wskazana jest wizyta u ginekologa lub dermatologa.
Jeżeli problem będzie przybierał na sile konieczne będzie włączenie leczenia.

Pozdrawiam